Odyseja 2011 – publikacja

Prezentujemy tutaj publikację, którą przygotowaliśmy podsumowując projekt „Odyseja 2011″.
„Odyseja 2011” to projekt zbudowany wokół motywów z Odysei Homera, zrealizowany w 2011 roku przez Stowarzyszenie „Grupa Studnia O.”, dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizacja projektu objęła prezentację widowiska narracyjnego „Mediterraneo”, które stanowiło wstęp do warsztatów  twórczych z młodzieżą z liceów ogólnokształcących z Warszawy (LO im. Juliusza Słowackiego), Lublina (Liceum Śródziemnomorskie im. Świętego Dominika) i Olsztyna (LO im. Adama Mickiewicza). Kulminacją i podsumowaniem projektu było widowisko współtworzone przez uczestników warsztatów zaprezentowane podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania w Warszawie (17 listopada 2011, Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego). Continue reading

Rozmowy z gośćmi Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania

W czasie organizowanego przez nas Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania (14-18 listopada 2007, Stara Prochoffnia w Warszawie) Nicole Dołowy przeprowadziła rozmowy z gośćmi festiwalowymi. O sztuce opowiadania, swojej drodze do niej, o tym gdzie, co, komu i po co opowiadają dzisiaj mówią: Jihad Darwiche/Liban, Nuala Hayes/Irlandia, Mats Rehnman/Szwecja, Sigurbjorg Karlsdottir/Islandia, Serge Tamas/Gwadelupa, Yadollah Tanavar/Iran.

Do pobrania:

Yadollah Tanavar

Jihad Darwiche

Nuala Hayes

Mats Rehnman

Sigurbjörg Karlsdottir

Serge Tamas

Przyjemności opowiadania

Przyjemności opowiadania - okładka książki
W 2006 roku Instytut Kultury Polskiej UW wydał książkę pt. „Przyjemności opowiadania”; w środku: tekst Bruno de La Salle’a „Mowa w obronie sztuki opowiadania”; „Przyjemności opowiadania” – czyli część poświęcona Grupie Studnia O., naszej pracy, pomysłom, projektom i tekst Geoffa Broadwaya, multimedialnego artysty z Wielkiej Brytanii o projektach z wykorzystaniem historii mówionej. Całość pod redakcją Małgorzaty Litwinowicz.

Nakład został wyczerpany. Do pobrania format pdf: przyjemnosci_opowiadania