Mapy opowieści – KASZUBY – w poszukiwaniu zaklętego zamku

Rozpoczynamy kolejny cykl warsztatów w ramach projektu „Mapy opowieści”, wspieranego przez MKiDN.
Po Węgrowie, Suwałkach i Grodzisku Mazowieckim wyruszamy do kaszubskich wsi – Jasień, Czarna Dąbrówka i Baranowo, w których
odbędą się warsztaty dla dzieci i młodzieży, w wyniku których powstaną „Mapy opowieści”, na które złożą się lokalne opowieści zebrane w trakcie warsztatów – zaczerpnięte z twórczego odczytywania przestrzeni współczesności (DOŚWIADCZENIE), z literatury i historycznych świadectw (PAMIĘĆ) i z wizji świata przyszłości (WYOBRAŹNIA). Opowieści zostaną ułożone w scenariusze narracyjnych ścieżek zwiedzania wsi…

Inauguracyjne spotkanie – to wieczór opowieści w Wiejskim Domu Kultury w Jasieniu – 11 sierpnia, godz. 18.00. Wystąpią Justyna Jary, Barbara Songin, Jarek Kaczmarek.

Opowieści będą snute wokół kaszubskich i słowiańskich legend, w tym motywu zaklętego zamku, znanego z kaszubskiego eposu o Remusie. Opowieść w oprawie muzycznej będzie otwierała sytuacje wymiany opowieści i doświadczeń z uczestnikami warsztatów i mieszkańcami wsi.

W trakcie dalszych spotkań wspólnie stworzymy narracyjną mapę okolicy, na której zaznaczymy miejsca znaczące, mogące być punktami spotkania legend i współczesności.

mapa opowieści cała jpg

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *