„OPOWIEDZ SĄSIEDZIE”

 

„Opowiedz Sąsiedzie” to projekt, poprzez który chcemy zaprzyjaźniać się z Warszawą i Polską wielokulturową. Nasi sąsiedzi, ludzie których mijamy codziennie na ulicy przybyli z innych stron Europy i świata, ze stron, o których wiemy niewiele, lub zgoła nic poza utartymi, schematycznymi obrazami.

 

Wzajemnej otwartości, wiedzy, która wynika nie z intelektualnej lektury, ale z doświadczenia i radości z bycia obok siebie uczymy się przez spotkania, przez „dotykanie” czyjegoś świata, przez opowiadanie sobie nawzajem i słuchanie tego, co mają do opowiedzenia inni.

 

Dlatego od kwietnia do grudnia 2012 roku raz w miesiącu będziemy zapraszać dzieci i rodziców do Cafe Baobab na Saskiej Kępie na spotkania z bajkami, opowieściami, muzyką i tradycjami naszych dalszych i bliższych sąsiadów. Będziemy opowiadać, grać, śpiewać, bawić się… W każdym spotkaniu udział weźmie też specjalny gość, czyli jeden z naszych sąsiadów i przyjaciół – spotkamy się z Persami, Chińczykami, Romami i innymi ludźmi, którzy sami – poprzez twórcze warsztaty, zabawy i opowieść pokażą nam kawałeczek swojego świata.

TUTAJ ZNAJDZIECIE PLAN SPOTKAŃ w CAFE BAOBAB

Drugą część projektu stanowić będą polsko-romskie spotkania na Pradze Północ, w ramach których dzieci polskie i romskie będą razem pracować, poznawać się nawzajem, opowiadać sobie i innym
o tym, co w ich świecie jest ważne, ciekawe, piękne i trudne. Odbędzie się też kilka wydarzeń otwartych, skupionych wokół polsko-romskiego sąsiedztwa, o których będziemy informować jesienią.

 

Aktualne informacje o wydarzeniach projektu można znaleźć na stronach:

www.studnia.org

cafe baobab.pl

www.parparusza.wordpress.com

oraz na profilu Stowarzyszenia “Grupa Studnia O” na Facebook’u.

 

 

Projekt współfinansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *