„OPOWIEDZ SĄSIEDZIE”

 

„Opowiedz Sąsiedzie” to projekt, poprzez który chcemy zaprzyjaźniać się z Warszawą i Polską wielokulturową. Nasi sąsiedzi, ludzie których mijamy codziennie na ulicy przybyli z innych stron Europy i świata, ze stron, o których wiemy niewiele, lub zgoła nic poza utartymi, schematycznymi obrazami.

 

Wzajemnej otwartości, wiedzy, która wynika nie z intelektualnej lektury, ale z doświadczenia i radości z bycia obok siebie uczymy się przez spotkania, przez „dotykanie” czyjegoś świata, przez opowiadanie sobie nawzajem i słuchanie tego, co mają do opowiedzenia inni.

 

Dlatego od kwietnia do grudnia 2012 roku raz w miesiącu będziemy zapraszać dzieci i rodziców do Cafe Baobab na Saskiej Kępie na spotkania z bajkami, opowieściami, muzyką i tradycjami naszych dalszych i bliższych sąsiadów. Będziemy opowiadać, grać, śpiewać, bawić się… W każdym spotkaniu udział weźmie też specjalny gość, czyli jeden z naszych sąsiadów i przyjaciół – spotkamy się z Persami, Chińczykami, Romami i innymi ludźmi, którzy sami – poprzez twórcze warsztaty, zabawy i opowieść pokażą nam kawałeczek swojego świata.

TUTAJ ZNAJDZIECIE PLAN SPOTKAŃ w CAFE BAOBAB

Drugą część projektu stanowić będą polsko-romskie spotkania na Pradze Północ, w ramach których dzieci polskie i romskie będą razem pracować, poznawać się nawzajem, opowiadać sobie i innym
o tym, co w ich świecie jest ważne, ciekawe, piękne i trudne. Odbędzie się też kilka wydarzeń otwartych, skupionych wokół polsko-romskiego sąsiedztwa, o których będziemy informować jesienią.

 

Aktualne informacje o wydarzeniach projektu można znaleźć na stronach:

www.studnia.org

cafe baobab.pl

www.parparusza.wordpress.com

oraz na profilu Stowarzyszenia “Grupa Studnia O” na Facebook’u.

 

 

Projekt współfinansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *