Podróże Orientalne

Jihad Darwiche i Grupa Studnia O. zapraszają

NOC ORIENTALNA

Pałac Pod Blachą, Pl. Zamkowy 4
sobota, 5 grudnia 2009, godz. 21.00 – ok. 03.00
wstęp 20 zł
.

Bilety do nabycia w Pałacu Pod Blachą w dniu spektaklu od godz. 19.00

rezerwacje: studnia_o@wp.pl (do soboty, godz. 12.00)

Noc opowieści orientalnych z mistrzem sztuki opowiadania – Jihadem Darwichem to fascynująca podróż po wschodnich mądrościach, żartach i troskach z bardzo dobrym przewodnikiem. Jak Hakawati Mistrz Opowieści libański artysta Jihad Darwiche wędruje z opowiadaczami Grupy Studni O. między tym, co dawne i współczesne. Czerpiąc z tradycji, bacznie obserwuje współczesność. Magia nocy nie skończy się wraz ze świtem, tak jak nie wyczerpią się historie, których więcej niż tysiąc i jedna. Całość w oprawie muzyki na żywo na wschodnim instrumentarium.


WARSZTAT OPOWIADANIA Jihada Darwiche’a

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty sztuki opowiadania historii pod przewodnictwem Jihada Darwiche’a. Wychowany w arabskiej tradycji ustnej, organizator międzynarodowych festiwali sztuki opowiadania, artysta pracujący z młodymi adeptami tej sztuki ma doświadczenie w przekazywaniu swej wiedzy i umiejętności. Mistrz przybliży nam jak wybrać, skonstruować, jak zawiązać nić opowieści, jak poczuć i oswoić historię i jak się nią podzielić. Każda opowieść jest jak podróż, jak prawdziwa przygoda, która niektórym towarzyszy przez całe życie. Wystarczy zacząć opowiadać, słowo po słowie….

Warsztaty odbywają się przy ul. Francuskiej 31/6
sobota 5 grudnia 10.00-13.00
niedziela 6 grudnia 14.00-17.00
koszt 150 zł od osoby za dwa dni
nr konta 68 2130 0004 2001 0189 2827 0001
zgłoszenia drogą mailową na  apkaim@post.pl, tel. 606204107


MIKOŁAJKI DLA DOROSŁYCH

Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1 (za kawiarnią Rozdroże, przystanek Plac na Rozdrożu)
Niedziela, 6 grudnia, 2 godz. 20.00
Wstęp wolny. Rezerwacje bezpłatnych wejściówek pod adresem studnia_o@wp.pl

do soboty, 5 grudnia, godz. 12.00

Wejściówki do odebrania w Instytucie Teatralnym w dniu spektaklu od godz. 18.00.
Opowieści tylko dla dorosłych, które zabiorą słuchaczy w podróż od Laponii do krainy Orientu, w oryginalny i zabawny sposób ujmujące temat miłości i erotyki.  Opowiada Grupa Studnia O. oraz gość specjalny wieczoru: Jihad Darwiche – jeden z najwybitniejszych opowiadaczy świata arabskiego. Opowiada po arabsku i po francusku. Wyrasta ze środowiska, gdzie opowiadanie jest ciągle żywą codzienną praktyką, co przekłada się na naturalność, spontaniczność i witalność jego stylu. Trzon jego repertuaru stanowią historie z „Księgi tysiąca i jednej nocy”, przypowiastki o Hodży Nasreddinie, a także eposy i mity cywilizacji śródziemnomorskiej. Ze swoimi opowieściami podróżuje po całym świecie
Opowieści Jihada Darwiche’a w języku francuskim będą tłumaczone na żywo.

Spektakle odbywają się dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy.

Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „Podróże Orientalne

  1. Jihad Darwiche wreszcie znow w Polsce, a ja nic o tym nie wiem! Natychmiast ogloscie to na Muzykanta (ale bez zalacznikow i html)!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *