Noc na Zamku Przygód. Opowieści średniowieczne

Zapraszamy  na czwartą odsłonę cyklu SIEDEM NOCY OPOWIEŚCI
NOC NA ZAMKU PRZYGÓD
piątek, 7 sierpnia, godz. 21.00-1.00
Podziemia Kościołu oo. Kamedułów na Bielanach, ul. Dewajtis, w Lasku Bielańskim
informacje:  506 738 207
wstęp: 15 zł

Zabrzmią opowieści o czynach  średniowiecznych rycerzy Wschodu i Zachodu. O Meliku Daniszmendzie, panu Wschodniej Anatolii, który żarliwością swojej wiary, sprawnością swojego miecza oraz umiłowaniem poezji  zdobył sławę. Posłuchacie historii o prostym człowieku, mądrym głupcu, Szalonym Dumrulu, który porywa się na samego Azraila, Anioła Śmierci i targuje się z nim o swoją duszę, aż zdobywa sobie przychylność  samego Stwórcy.
Wysłuchacie pieśni o mrocznym rycerzu, Konradzie Wallenrodzie, który pochylony nad kielichem zagląda w ciemności swej duszy. Epos odczyni Magda Lena Górska, średniowiecznie i karaibsko zagra Serge Tamas.
Kwiatki świętego Franciszka napełnią radością Wasze dusze, a opowieści o cudach posłużą zbudowaniu.
Zatańczymy i rozegramy magiczną partię szachów, by po długich godzinach pieśni i opowieści wrócić na chwilę do świata, który jakże się wydaje zszarzały wobec kolorów średniowiecza…

Grupa Studnia O. w składzie: Paweł Górski, Magda Lena Górska,  Jarek Kaczmarek, Agnieszka Aysen Kaim, Dorota Maciejuk, Małgorzata Litwinowicz
Muzyka: Tadeusz Czechak (lutnia), Sebastian Wielądek (lira korbowa, ney, duduk), Mohammad Rasouli (ney, daf), Serge Tamas (gitara, manuba)

Wydarzenie wspierane przez M. St. Warszawę.

Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „Noc na Zamku Przygód. Opowieści średniowieczne

  1. Opowiadania mówi:

    Kiedy nowe opowiadania i gdzie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *