PompaDur – KRWAWE BALLADY z cyklu: Warszawska Scena Opowieści

Piątek, 13 kwietnia, godz. 19.00, Klub Kultury Saska Kępa

wstęp wolnykrwawe ballady jpg

PompaDur to trupa dworsko-podwórzowa. Ich muzyka jest świeża i ożywcza jak dobrze naostrzony tasak; zawsze dobrze skrojona i z falbaną, której niejedna hrabina by pozazdrościła. Styl, sznyt i wykwint jest tu w prostej linii z wyższych sfer : z zadymionych spelunek, podmiejskich tancbud i kabaretów. PompaDur ma w zanadrzu melancholijne ballady podwórzowe, songi kabaretowe, zabawne opowieści noir, tanga w których każdy krok jest grą o życie. Pieśni są o sprawach codziennych; dramatycznych rozstaniach, miłości nad śmierć i tajemnicach ukrywanych w futerale od kontrabasu. Gdzie miłość i inne demony, tam i krew musi się czasem polać; ale jakkolwiek zadymiony byłby lokal a mgła dokoła gęsta, krew pozostaje błękitna i słodka, a muzyka żywiołowa, liryczna i stylowa!

W programie koncertu „Krwawe ballady, czerpiące z tradycji ballad podwórzowych – mrocznych i tajemniczych, często makabrycznych, a nade wszystko pełnych czarnego humoru opowieści. Autorką koncepcji, jak również aranżacji i kompozycji jest Justyna Jary- wokalistka, aktorka, animatorka kultury od lat działająca na scenie muzycznej i teatralnej.
PompaDur zagra w składzie: Justyna Jary (wokal, looper wokalowy), Robert Lipka (wokal, akordeon), Michał Zun (kontrabas), Bartosz Smorągiewicz (saksofon)
Do posłuchania:

https://www.youtube.com/watch?v=lzlxbtVHokM
https://www.youtube.com/watch?v=S1A6yBNz83Q

Wydarzenie w ramach projektu „Warszawska Scena Opowieści” wspieranego przez M.St. Warszawę.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *