HUŚTWAKA – spektakl dla młodzieży i dorosłych w wykonaniu polsko-tureckiego Teatru Cieni KA.

Sobota 18.04, godz. 19.00

PROM KULTURY SASKA KĘPA, ul. Brukselska 23

Karagöz zarabia na życie huśtając ludzi na huśtawce. Jego klientami są przeróżne indywidua zamieszkujące dawny Stambuł. Są wśród nich: miotający się między niebem a ziemią schizofrenik, kobieta szukająca mocnych wrażeń, opiumista na wiecznym odlocie, bardzo niegrzeczny karzeł, słuchający cmentarnych ballad bandyta oraz mówiący zagadkami Żyd.
Tak proste zajęcie jak huśtanie huśtawki okazuje się więc nie lada wyzwaniem dla Karagöza, który zachowaniem nie odbiega od normy, jaką wyznaczają jego klienci. To wszystko sprawia, że absurd goni absurd, uciekając przed absurdem.

Teatr Ka  to turecki tradycyjny teatr cieni w polsko-tureckim dwugłosie . Powstał na początku 2013 roku. Tworzą go Umut Nebioğlu –  jedyny w Polsce aktor i animator tradycyjnego tureckiego teatru cieni Karagöz. Tajniki tej sztuki poznał w Stambule  u ostatniego żyjącego  mistrza  tego teatru – Tacettina Dikera . Umut tradycyjną techniką  wykonuje płaskie skórzane lalki i dekoracje do nowych sztuk oraz opracowuje ich scenariusze. Albert Kwiatkowski –tłumacz literatury perskiej i podróżnik, doktor iranistyki. W Teatrze Ka jest pomocnikiem animatora i przygotowuje polskie adaptacje sztuk teatru  Karagöz. Orientem zajmuje się od ponad 15 lat, pisząc, tłumacząc, podróżując i opowiadając.

Wstęp wolny

Spektakl w ramach cyklu „Warszawska Scena Opowieści wspieranego przez M.St.Warszawę

hustawka

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *