18 Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tegorocznego Biennale!

Poznań. Park na Cytadeli

Dlaczego miód jest słodki?

Opowiadanie: Agnieszka Arsen Kaim oraz Paweł Górski. Taniec: Jasmin Wachowiak. Muzyka: Marcin Zadronecki

Opowiadania i mity wokół wątków pszczelich i solarnych. Małe dzieci dowiadują się  jak to właściwie z tym miodem było, jak słońce chciało się ożenić, poznają spory i kłótnie wszelkiego stworzenia z samym Panem Bogiem. W odwiedziny przychodzą mityczni bohaterowie: Glaukos oraz Ikar i Dedal. Nie zabraknie muzyki bałkańskiej, pszczelich tańców – wywijańców, a dla amatorów miodu – miodowych niespodzianek.

3 czerwca, godz. 9.30; 16.30

Wędrówka i przemiana. Mity greckie

Opowiadanie: Małgorzata Litwinowicz oraz Beata Frankowska. Muzyka: Marcin Zadronecki

W tych historiach opowiadacze podążają za najstarszymi boginiami, Demeter i Persefoną, ucząc się od nich rozumienia rytmu życia. Dzieci oglądają taniec Babo i  słyszą jak w brzuchu Demeter rodzi się wielki śmiech. Następnie wędrują za  Psyche, która na niebie i ziemi, w podziemiach i w powietrzu szuka swego ukochanego. Artyści  przypominają najstarsze wzory: krąg, spiralę, labirynt i wraz z widzami kreślą je własnymi rękoma wpisując w nie swe własne historie.

3 czerwca, godz. 10.30; 13.00

Bohaterowie wszechczasów – opowieści olimpijskie

Opowiadania: Jarek Karczmarek oraz Paweł Górski. Muzyka: Gwidon Cybulski

To opowieści o najwspanialszych bohaterach starożytnych i współczesnych igrzysk. Za sprawą “magii opowieści”  słyszymy  “bezpośrednie” transmisji z legendarnych pojedynków  sprzed kilku …  i kilku tysięcy lat. Nie zostają także pominięte opowieści o elektryzujących miliony wydarzeniach z aren piłkarskich.

3 czerwca, godz. 11.30, 4 czerwca, godz. 16.30

info: www.csdpoznan.p

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *