WARSZAWSKA SCENA OPOWIEŚCI w PROM-ie Kultury Saska Kępa

PROM Kultury Saska Kępa i Stowarzyszenie „Grupa Studnia O.” zapraszają na cykl spotkań z opowieściami i muzyką w ramach projektu „Warszawska scena opowieści”. W programie 15 wydarzeń ukazujących różnorodne formy opowiadania – widowiska narracyjne, koncerty ballad, spektakle dla dzieci i dorosłych, narracyjna wędrówka po Saskiej Kępie.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu M.St.Warszawy.

W styczniu i lutym można było obejrzeć: „Opowieści bluesowe z delty rzeki Wisły”, „Opowieści Ziemi”, wieczory ballad: krwawych w wykonaniu zespołu PompaDur i mrocznych melancholijnych Adama Mickiewicza w niezwykłej interpretacji grupy Kurhanek Maryli.

Najbliższe wydarzenia cyklu to:

 Sobota, 14 marca. 19.00

 WĘDROWCY I OPOWIEŚCI . Targowisko pamiątek.

Widowisko narracyjne

Otwieramy bazar pełen opowieści, a na nim: pomuchle, pinele i brunele, a także bursztyny z Polski i pieniążek z Turcji oraz czapeczka wieszcza.
Podróż na Wschód bywała spełnieniem życia, podróż na Zachód – wyprawą do kraju egzotycznego. Przypomnimy niektóre z tych przygód. Opowiemy o tym, jak Adam Mickiewicz rozbijał swój beduiński namiot, jak Ibrahim latał balonem z hrabią Potockim. Przywołamy historię pewnej pięknej panny, która wyruszyła w świat za umarłym narzeczonym, a w Stambule znalazła narzeczonego innego wprawdzie, ale najzupełniej żywego. Będziemy śledzić miłosną korespondencję krążącą między Warszawą a Stambułem i opowiadać o tym, jak żyła pewna piękna Turczynka w zimnym i smutnym kraju Polska, w którym nie było ani pomarańczy, ani bakłażanów.
Historie opowiedzą Agnieszka Aysen Kaim, Małgorzata Litwinowicz, Albert Kwiatkowski i Koray Erkök

 Niedziela, 15. marca. 13.00 – spektakl dla dzieci

 ORIENTALNY DYWAN BAJEK

Tym razem usłyszymy niesamowite opowieści z ciepłych i odległych krain Wschodu. Nasza orientalna szkatułka przepełniona będzie przygodami wędrujących bohaterów,historiami kolorowymi i pachnącymi jak na wschodnim bazarze. A zgodnie z mądrością Wschodu dowiemy się….
jakie drogi wiodą do szczęścia.

Opowiadanie Agnieszka Aysen Kaim, oprawa muzyczna Marcin Zadronecki

Poniedziałek, 30 marca, godz. 19.00

 KSIĘŻYCOVO – koncert i opowieści

 Księżycovo – repertuar zespołu to autorskie piosenki oparte na akustycznych brzmieniach akordeonu, gitary, kontrabasu, trąbki, etnicznych instrumentów perkusyjnych i hipnotyzującego śpiewu Justyny Jary. Muzyczny minimalizm, klimatyczne brzmienie, transowy rytm, surrealistyczne i zmysłowe teksty – to wyznaczniki „księżycovego” stylu. W scenariusz koncertu wpisane są miejskie opowieści z motywem księżyca.

Justyna Jary – śpiew, Robert Lipka – akordeon, . Jarek Kaczmarek – gitara, opowieści, Patrycja Napierała – instr. perkusyjne, .Łukasz Owczynnikow – kontrabas, Damian Marat – trąbka.

Informacje i program: www.studnia.org, www.promkultury.pl

warszawska scena baner fb

                                                    

 

.

 

 

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *