FESTIWAL NA FRANCUSKĄ NUTĘ

Francja jest obok Wielkiej Brytanii największym światowym ośrodkiem sztuki opowiadania. Na 11. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Opowiadania (16-20 listopada, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie) jak każdego roku, będzie można usłyszeć piękne opowieści w języku francuskim.

magda-lena-gorskaMaga Lena Górska – opowiadaczka z Grupy Studnia O., jest jedyną polską artystką, która występuje na co dzień we Francji, opowiadając po francusku, wplatając często w swoje opowieści polskie i słowiańskie pieśni. Jako współtwórczyni programu Festiwalu spełnia rolę łączniczki pomiedzy kręgami polskich i francuskojęzycznych opowiadaczy. Jest także mistrzynią sztuki żywego przekładu francuskich opowieści na język polski.

 
W programie tegorocznego Festiwalu znalazły się opowieści w języku francuskim:

PLECAK PEŁEN OPOWIEŚCI
ŚRODA, 16 listopada, godz. 21.00

rachid-akbalregine-abadiaSpektakl Rachida Akbala – opowiadacza pochodzący z Algierii, który buduje współczesne miejskie narracje, przenikające się z echem tradycyjnych opowieści i legend. Opowieści w języku francuskim, na język polski tłumaczy Magda Lena Górska.

 

 

 

HISTORIA JULII I JEJ ROMEA
CZWARTEK, 17 listopada, godz. 21.00

jeanne-ferron_photoJeanne Ferron z Francji zaprezentuje brawurową interpretację Historii Julii i jej Romea – pełną humoru i wzruszenia opowieść z perspektywy piastunki Julii, nowe odświerzające spojrzenie na szekspirowską klasykę. Spektakl po francusku z napisami po polsku. Dla widzów powyżej 14 lat.

 

 

Najmłodsi widzowie wraz z rodzicami będą mogli zobaczyć polsko-francuski spektakl:

RIKIKI I BABA-JAGA
SOBOTA, 19 listopada, godz. 11.00

Magda Lena Górska i Jeanne Ferron opowiedzą o zwariowanym pojedynku miedzy straszną Babą-Jagą a zadziorną Rikiki. To będzie prawdziwe zderzenie kultur, języków i tempreamentu opowiadczek! Spektakl po francuski i po polsku. Dla dzieci od 6 lat i ich opiekunów.

Szczegółowe informacje:
www.festiwalopowiadania.org
www.facebook.com/festiwalopowiadania/

 

 

 

 

 

 

Festiwal odbywa się dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizator: Stowarzyszenie Grupa Studnia O.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *