Zwierciadło szaleństwa. Don Kichot z Manchy

zwierciadlo_net-06

Zapraszamy na spektakl-monodram Marii Isabel González Múñoz, aktorki i opowiadaczki, oparty na motywach powieści Cerventesa. Najważniejszym wątkiem tej opowieści jest biografia dziewczyny o imieniu Marcela, a ona mówi tak: „Posiadam, jak wiecie, swoje własne bogactwa i nie pożądam bogactw innych. Stan mój jest wolny; nie chcę iść pod jarzmo, nie chcę kochać ani nienawidzić nikogo. Nikogo nie oszukuję, za nikim się nie ubiegam, z nikogo się nie wyśmiewam, z nikim nie przestaję. Urodziłam sie wolna, chcąc żyć na osobności, wybrałam ustronia tych gór. Góry i drzewa są mymi towarzyszami. Przezroczyste wody tych strumyczków za zwierciadła mi służą. Lasom i wodom powierzam myśli i piękność im swoją oddaję”.

Alonso Kichana, bardziej znany jako Don Kichot, jest szaleńcem. Jednak jego szaleństwo czasem przekształca się w rozsądek: tak jest, gdy staje w obronie dziewczyny, w zdecydowanej kontrze wobec głupoty żałobników rozpamiętujących dobrego i pięknego młodzieńca Chryzostoma, który rozstał się z życiem, bo ona, zła i podła – go nie chciała… I o tym jest tak historia. O spotkaniu, w którym biorą udział: dziewczyna, która idzie własną drogą, Don Kichot, który jak nikt rozumie ten wybór oraz gromada ludzi, którzy wiedzą przecież, że jest jakiś porządek i jakoś to inaczej powinno być, a skoro jego się opłakuje, to ją trzeba by ukarać…

Spektakl w języku hiszpańskim w napisami po polsku.
MiTo, ul. Waryńskiego 28
Niedziela, 25 czerwca, g. 19.00
Wstęp wolny.

Po spektaklu zapraszamy na rozmowę i wieczór opowieści, w którym wezmą udział także: Beata Frankowska, Agnieszka Aysen Kaim, Aneta Cruz-Kąciak i Małgorzata Litwinowicz.

19260367_433383403684948_6942820370528364309_nMaria Isabel Gonzalez Munoz to aktorka, reżyserka i pedagog. Po studiach filozofii i literatury oraz po dwuletnim kursie doktoranckim z filozofii na Uniwersytecie w Madrycie rozpoczęła naukę sztuki aktorskiej w Królewskiej Szkole Dramatycznej. W latach 80. uczestniczyła w kursach Szkoły Antropologicznej Teatru Eugenia Barby w Holstebro w Danii. Przez kilka lat asystowała w pracy Renie Mireckiej. Była dyrektorką szkoły teatralnej w Albacete w Hiszpanii. W 1987 roku założyła stowarzyszenie teatralne Vagalume w Vigo, a przez ostatnie lata była profesorką w Królewskiej Szkole Dramatycznej w Madrycie.

 

 

Wydarzenie zrealizowane dzięki wsparciu M.St. Warszawy

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *